DuYuRu

Gelişim & İnsan sayfasını sosyal medyada tanıtacak,
İnternet ortamında kültür ve medeniyet konularında, video taraması yapacak veya video analizi yapacak,
Gönüllü çalışma arkadaşları arıyoruz.
Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımız lütfen;
 okurlar@gelisimveinsan.com veya Gelişim ve insan @gelisimveinsan hesaplarından
bize ulaşabilirler.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
Gelişim & İnsan

Gelisim Logo Calismasi

————————————————————————————————————————————————————————————-

Gelişim ve İnsan çalışmalarına başka hangi katkılarda bulunabilirsiniz? 

Çalışmalarınızı değerlendirmek, yetenekleriniz ve birikiminizden içinde yaşadığınız toplumu da yararlandırmak ister misiniz? Gelişim ve İnsan bunun için size sürdürülebilir imkanlar, araçlar ve yol arkadaşları sunuyor. 

Gelişim ve İnsan’a  katkıda bulunmak isteyenlerin yapabilecekleri çok çeşitli işler vardır. Bunlardan başlıca olanları aşağıda üç başlık altında açıklıyoruz:

 

1.Gelişim ve İnsan’da yer alan yazılara YORUM yazabilir miyim?

2.Yeteneklerimi kullanarak Gelişim ve İnsan’a katkıda bulunabilir miyim?

3.Gelişim ve İnsan’da YAZI yazabilir miyim?

 

1-Sitede yer alan yazılara nasıl YORUM yazarım?  

Sitedeki bütün yazılar YORUM yapılmaya açıktır. Bunun için metinlerin altında YORUM için ayrılmış yerleri kullanabilirsiniz.

Lütfen YORUM yapmayı anlam olarak küçük görmeyin ve yazmayı gözünüzde büyütmeyin.

YORUMLAR, bizim için yazı yazmak kadar değerlidir. Çünkü YORUMUNUZ yazının veya yazı konusunun geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Yazı veya yazı konusuyla ilgili bir diyalogun başlatılmasına ve sitede interaktif bir ortamın oluşmasına yardımcı olacaktır. YORUMLAR Katılımı kolaylaştırır ki zaten aradığımız şey site üzerinden KATILIMCI bir ortam elde etmektir.

YORUMLARINIZDA bir yazıyı baştan sona ele almak zorunda değilsiniz. Yazının bir bölümünü, yazıda ele alınan bir konuyu, bir paragrafı, bir cümleyi hatta mesela önemli bir kavramı ele alan YORUM yazabilirsiniz. YORUMUNUZ bir cümlelik veya yarım sayfalık olabilir.

2-Siteniz yeteneklerimi kullanmam ve geliştirmem için hangi imkanları sunuyor? 

Gelişim ve İnsan size aşağıdaki imkanları sunar ve yeteneklerinizden yararlanmak ister:

Metinlerin üretimi ve yayına hazırlanması: Editörlük ve yazarlık ile sitede yer verilmesinde fayda gördüğünüz konular, konuların işleniş tarzı (yaklaşım), günlük olaylardan haber ve yazı çıkarma (muhabirlik), kitap incelemeleri ve söyleşiler yapma konularında tavsiyelerde bulunabilir veya fiilen görev alarak katkıda bulunabilirsiniz.

Tasarım ve görsellik katkısı: Sayfaların tasarımı, yazıların resimlendirilmesi, video ve müzik yönetimi, yazıların power point veya PDF formatlarına transfer edilmesi, grafik, oyun ve animasyonlar ve sitede diğer sanatların kullanılması konularında tavsiyede bulunabilir, fiilen katkı yapabilirsiniz.

Kamuoyu ve yenilikler: Anket düzenleme, yarışmalar, seminerler, grup ve atölye çalışmaları, iletişim yönetimi ve siteye gelen sorulara cevap yazmak, yeni teknik ve teknolojilerin kullanılması konularında önerilerde bulunabilir, fiilen katkıda bulunabilirsiniz.

Öneri ve danışmanlık hizmeti: Ayet ve hadis ve İslam düşüncesi, Batı düşüncesi danışmanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Sosyal Medya, çevre duyarlığı, tüketici hizmetleri, sosyal yardımlaşma ve sosyal kalkınma, gıdaların korunması, biyoteknoloji ve uzmanlığınızın olduğu diğer konularda Gelişim ve İnsan’a danışmanlık yapabilir, önerilerde bulunabilir veya fiilen katkıda bulunabilirsiniz.

Uygulama çalışmaları: Sayfanın genel yaklaşımının ve sayfada yer alan yazıların uygulama değerinin araştırılması, artırılması, geliştirilmesi ve yayımı konusunda katkıda bulunabilirsiniz.

Toplumsallaştırma çalışmaları: Sitenin ve sitede yer alan yazıların, yapılan çalışmaların halka yayımı, tanıtımı, halkla ilişkiler ve halktan insanların çalışmalara dâhil edilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Mesela Gelişim ve İnsan sayfası veya sayfada yer alan yazılar facebook, twitter, instagram ve diğer araçlarla tanıtılmaktadır. Bu çalışmalarda paydaşımız olabilir, yeni tanıtım teknikleri için önerilerde bulunabilirsiniz.

Öneri ve tavsiyelerinizi YORUMLAR kısımlarına GÖRÜŞ VE ÖNERİLER OLARAK veya sitede yer alacak E-POSTA yoluyla bize iletebilirsiniz.

 3.Gelişim ve İnsan’da yazı yazabilir miyim?   

Evet, Gelişim ve İnsan‘ın yaklaşım tarzını benimsediğiniz sürece yazılar yazabilirsiniz. Gelişim ve İnsan‘ın en önemli özelliği ve bizi başka çalışmalardan farklı kılan bu yaklaşımdır.

Yazı yazmayla ilgili kurallarımızı tespit ettikten sonra burada yayınlayacağız.

İlginiz ve katkınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gelisim Logo Calismasi

 

Yazıyı Paylaşırmısınız