DuYuRu

Gelişim & İnsan sayfasını sosyal medyada tanıtacak,
İnternet ortamında kültür ve medeniyet konularında, video taraması yapacak veya video analizi yapacak,
Gönüllü çalışma arkadaşları arıyoruz.
Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımız lütfen;
 okurlar@gelisimveinsan.com veya Gelişim ve insan @gelisimveinsan hesaplarından
bize ulaşabilirler.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
Gelişim & İnsan

Gelisim Logo Calismasi

————————————————————————————————————————————————————————————-

Gelişim ve İnsan çalışmalarına başka hangi katkılarda bulunabilirsiniz? 

Çalışmalarınızı değerlendirmek, yetenekleriniz ve birikiminizden içinde yaşadığınız toplumu da yararlandırmak ister misiniz? Gelişim ve İnsan bunun için size sürdürülebilir imkanlar, araçlar ve yol arkadaşları sunuyor. 

Gelişim ve İnsan’a  katkıda bulunmak isteyenlerin yapabilecekleri çok çeşitli işler vardır. Bunlardan başlıca olanları aşağıda üç başlık altında açıklıyoruz:

 

1.Gelişim ve İnsan’da yer alan yazılara YORUM yazabilir miyim?

2.Yeteneklerimi kullanarak Gelişim ve İnsan’a katkıda bulunabilir miyim?

3.Gelişim ve İnsan’da YAZI yazabilir miyim?

 

1-Sitede yer alan yazılara nasıl YORUM yazarım?  

Sitedeki bütün yazılar YORUM yapılmaya açıktır. Bunun için metinlerin altında YORUM için ayrılmış yerleri kullanabilirsiniz.

Lütfen YORUM yapmayı anlam olarak küçük görmeyin ve yazmayı gözünüzde büyütmeyin.

YORUMLAR, bizim için yazı yazmak kadar değerlidir. Çünkü YORUMUNUZ yazının veya yazı konusunun geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Yazı veya yazı konusuyla ilgili bir diyalogun başlatılmasına ve sitede interaktif bir ortamın oluşmasına yardımcı olacaktır. YORUMLAR Katılımı kolaylaştırır ki zaten aradığımız şey site üzerinden KATILIMCI bir ortam elde etmektir.

YORUMLARINIZDA bir yazıyı baştan sona ele almak zorunda değilsiniz. Yazının bir bölümünü, yazıda ele alınan bir konuyu, bir paragrafı, bir cümleyi hatta mesela önemli bir kavramı ele alan YORUM yazabilirsiniz. YORUMUNUZ bir cümlelik veya yarım sayfalık olabilir.

2-Siteniz yeteneklerimi kullanmam ve geliştirmem için hangi imkanları sunuyor? 

Gelişim ve İnsan size aşağıdaki imkanları sunar ve yeteneklerinizden yararlanmak ister:

Metinlerin üretimi ve yayına hazırlanması: Editörlük ve yazarlık ile sitede yer verilmesinde fayda gördüğünüz konular, konuların işleniş tarzı (yaklaşım), günlük olaylardan haber ve yazı çıkarma (muhabirlik), kitap incelemeleri ve söyleşiler yapma konularında tavsiyelerde bulunabilir veya fiilen görev alarak katkıda bulunabilirsiniz.

Tasarım ve görsellik katkısı: Sayfaların tasarımı, yazıların resimlendirilmesi, video ve müzik yönetimi, yazıların power point veya PDF formatlarına transfer edilmesi, grafik, oyun ve animasyonlar ve sitede diğer sanatların kullanılması konularında tavsiyede bulunabilir, fiilen katkı yapabilirsiniz.

Kamuoyu ve yenilikler: Anket düzenleme, yarışmalar, seminerler, grup ve atölye çalışmaları, iletişim yönetimi ve siteye gelen sorulara cevap yazmak, yeni teknik ve teknolojilerin kullanılması konularında önerilerde bulunabilir, fiilen katkıda bulunabilirsiniz.

Öneri ve danışmanlık hizmeti: Ayet ve hadis ve İslam düşüncesi, Batı düşüncesi danışmanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Sosyal Medya, çevre duyarlığı, tüketici hizmetleri, sosyal yardımlaşma ve sosyal kalkınma, gıdaların korunması, biyoteknoloji ve uzmanlığınızın olduğu diğer konularda Gelişim ve İnsan’a danışmanlık yapabilir, önerilerde bulunabilir veya fiilen katkıda bulunabilirsiniz.

Uygulama çalışmaları: Sayfanın genel yaklaşımının ve sayfada yer alan yazıların uygulama değerinin araştırılması, artırılması, geliştirilmesi ve yayımı konusunda katkıda bulunabilirsiniz.

Toplumsallaştırma çalışmaları: Sitenin ve sitede yer alan yazıların, yapılan çalışmaların halka yayımı, tanıtımı, halkla ilişkiler ve halktan insanların çalışmalara dâhil edilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Mesela Gelişim ve İnsan sayfası veya sayfada yer alan yazılar facebook, twitter, instagram ve diğer araçlarla tanıtılmaktadır. Bu çalışmalarda paydaşımız olabilir, yeni tanıtım teknikleri için önerilerde bulunabilirsiniz.

Öneri ve tavsiyelerinizi YORUMLAR kısımlarına GÖRÜŞ VE ÖNERİLER OLARAK veya sitede yer alacak E-POSTA yoluyla bize iletebilirsiniz.

 3.Gelişim ve İnsan’da yazı yazabilir miyim?   

Evet, Gelişim ve İnsan‘ın yaklaşım tarzını benimsediğiniz sürece yazılar yazabilirsiniz. Gelişim ve İnsan‘ın en önemli özelliği ve bizi başka çalışmalardan farklı kılan bu yaklaşımdır.

Yazı yazmayla ilgili kurallarımızı tespit ettikten sonra burada yayınlayacağız.

İlginiz ve katkınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gelisim Logo Calismasi

 

Michio Kaku: “Hepimiz bilim insanı olarak dünyaya geliriz.”
ÇOCUKLAR! SOSYAL MEDYAYI KULLANMASINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Örümcek Adamın yaratıcısı: iyi, doğru fikirlerinizden hemen vazgeçmeyin
DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR MİSİNİZ?

EVET, DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ. Nasıl mı? Değişim yapabilmek için önce onu anlamak ve inanmak gerekir: Zaman gibi, tarih de sona ermedi, olmaya, oluşmaya ve yapılmaya devam ediyor. Dünya var olduğu sürece de devam edecek. Değişime çok yakın olduğumuz, içinde yaşadığımız, hatta biz de değişime tabi olduğumuz için onu göremiyoruz. Ama görmüyoruz diye değişimi görmezlikten gelemeyiz, inkâr edemeyiz. Tıpkı dünyanın döndüğünü göremediğimiz gibi.

KEŞİF: CEZERİ’NİN OLAĞANÜSTÜ MAKİNELERİ
İYİ BİR GELECEK İNŞA ETME
“Söz İncileri” Kitabından Beyitler Açıklamalarıyla birlikte 1044 beyit

Ey gönül bu aşkla bu sevda seni
Eder muhannete kul yavaş yavaş
*
Ümitleri, Hayalleri ve Korkularıyla İnsan Halleri...
Görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ...

Alev ALATLI NE DİYOR?


Helâl - Yasal kopukluğunun insanlığı getirdiği yer: Kadim değerlerle rabıtası zedelenen özgürlüklerin şerden yana bükülmesini önlemenin yollarını bulmamız gerekir. 21. y. yılın en yaman toplum projesi, helâl olanı yasal olanla örtüştürmek olsa gerektir. (A. ALATLI)

ULVİ MERAK, ENTELEKTÜEL SEVİNÇ
KİTAP: Önce Söz Vardı; Mantık ve Hukuk İlkeleri, Ünlü Özdeyişler, Terkipler

Ba’de harâb’il-Basra…

(Mecazi) Basra harap olduktan sonra. İş işten geçtikten sonra.

Görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ...

OSMANLI MUSİKİSİ – HASRET

Yaratılışı anlamadan varlık üzerinde fikir yürütmek yanlış, hatta fahiş sonuçlara götürebilir: Fıtrat bilgisinden mahrum olan Freud, annenin yavrusunu emzirmesini, "anneye iftira" denebilecek şekilde yorumlamıştı. Diğer taraftan fıtratı anlamak da ilim gerektirir. Bilimsel çalışma ister. Bu videoda görünen anne köpeğin davranışı sadece seyredilmeye değil, ondan çok incelenmeye değer davranış örneğidir.

VİDEO: SUYA SURET ÇİZEN ADAM
Mayıs 2019
P S Ç P C C P
« Şub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Süper Ay, FOTO: YAĞIZ KARAHAN İstanbul
KAĞIT UÇAK UÇUŞU

"Kolay" deme! Basit olanı bilmeyen zor olanı öğrenemez. "Kolay"dan geçemeyen, zor olana varamaz. Her yolculuk, ilk adımla başlar...
Kağıt uçak uçuşu dünya rekorunu elinde bulunduran John Collins'in. (Harvard Üniversitesi Tasarım Mühendisliği Enstitüsü)