MİNİK MUCİTLER ANKARA’DA BULUŞTU

6 Views No Comment

Eğitim, bilim ve kültür hayatımıza önemli katkı yapacak “Bilim ve Kültür Şenliği” Ankara’da yapılıyor. Gençlerin ve çocukların bilimsel proje yapma kabiliyetlerini artırmak, yeni buluşlar ve icatlar yapmaya teşvik etmek; eğitim, bilim ve kültür alanında yenilik yapmaya teşvik etmek amacıyla Ankara’da düzenlenen geniş kapsamlı şenlik iki gün (05-06 Mart 2020) sürecek. Üçüncü gün ödül töreni yapılacak.

Türk Dünyası Çocuk Vakfı tarafından bu yıl 4.cüsü düzenlenen Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği;  4, 5, 6, 7, 8. sınıfları arasındaki çocukların, insanların hayatını kolaylaştıracak projeler geliştirilmesi, tasarım yapma ve buluşlar konusunda yarışma yoluyla yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi amaçlarını taşıyor.

Şenlik Ankara Valiliği, Türk Dünyası Çocuk Vakfı, Altındağ Belediyesi, MEB ve diğer sivil ve kamu kuruluşları tarafından düzenleniyor ve destekleniyor.

05-06 Mart tarihlerinde Ankara, Altındağ, Karapürçek Spor Salonunda gerçekleştirilecek sergi, şenlik ve yarışmaya, yurt içinden ve Türk dünyasının çeşitli taraflarından katılan ve dereceye giren çocuklara ödülleri 07 Mart Cuma günü aynı salonda verilecek.

 

Yazıyı Paylaşırmısınız

About the author

A.Ü. DTCF mezunu. İngiltere, Sheffield Üniversitesinde Enformasyon Yönetimi, İsrail'de Kırsal Bölgesel Kalkınma Planlaması Post Graduate Study. Yayınlanmış çalışmaları: Söz İncileri; Divan Edebiyatından Seçilmiş Beyitler (2. baskı), Önce Söz Vardı; Fıkıh, Edebiyat ve Tasavvuftan Seçmeler. İlgi alanları: Yenilik, değişim, Gelişme. Uzmanlık alanı: Proje Yönetimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.